Ciekawe klocki konstruktorskie dla dzieci

Dzieci lubią coś składać i układać. Są ciekawe i tego typu aktywność daje im możliwości poznania co i z jakich elementów jest złożone. Jedną z propozycji czyniącą tego typu zabawę interesującą są klocki Cobi np. z Taniej Książki.

Bogaty świat niezwykłych klocków dla najmłodszych

Przyznam się szczerze, że wcześniej nie znałem asortymentu producenta Cobi. Moje dziecko ma różnego rodzaju klocki, tyle że akurat nie tej firmy. Uległo to zmianie, kiedy szukając czegoś ciekawego dla pociechy, natknąłem się na tę właśnie nazwę. Pod względem wizualnym i praktycznym klocki Cobi wydawały mi się interesujące i postanowiłem dla sprawdzenia nabyć na początek jeden zestaw. Kiedy do nas dotarł i moje dziecko zaczęło bawić się klockami, uświadomiłem sobie, że na jednym zestawie się nie skończy. Zaczęły pojawiać się następne i co jakiś czas ich przybywa.

Klocki Cobi spodobały mi się z kilku względów. Jako że są one z rodzaju konstrukcyjnych, to umożliwiają budowanie różnych struktur. Poziom ich skomplikowania jest różny – od łatwiejszych do trudniejszych. Dzięki temu jest możliwość wybrania czegoś odpowiedniego dla dziecka w zależności od wieku. Również tematyka zasługuje na uwagę. Motoryzacja, sport, piraci to tylko niektóre motywy przewodnie. Poza tym są klocki chociażby z bohaterami serialu “Super Wings”. Ta różnorodność sprzyja także znalezieniu czegoś zorientowanego na zainteresowania pociechy. Dochodzą do tego jeszcze atrakcyjne ceny zestawów. Porównując je z innymi dostępnymi na rynku, nie są one wygórowane.

Klocki Cobi dla dziecka na każdy dzień

Cieszę się z podjętego wyboru. Dodam jeszcze, że klocki Cobi przypominają wyglądem i formą te produkowane przez słynną duńską firmę. Mają elementy wspólne, lecz nie są też do końca takie same. Asortyment Cobi może stać się przez to interesującą alternatywą, jeśli w grę wchodzi cena. Tyle że to pozostawiam do indywidualnej oceny. Według mnie są warte uwagi i zachęcam do przetestowania ich. Mogą stać się wspaniałym pomysłem na codzienne zabawy. Wystarczy tylko otworzyć pudełko i zacznie się konstruktorska przygoda.